Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Indonésie, Sumatra, Jáva a Bali

fotoexpedice Indonésie, fotoexpedice Sumatra, fotoexpedice Jáva fotoexpedic Bali

Indonésie, Sumatra, Jáva a Bali

20.02.2014

Akce už proběhla. Zasílejte mi informace o dalších termínech.

Indonésie, Sumatra, Jáva a Bali

20.02.2014 / 03.02.2013 / Konec akce: 10.03.2014 Délka akce: 19 dní
Kam: Indonésie, Sumatra, Jáva, Bali Cena: 84000 Kč Obtížnost:1 2 3 4 5
Odjezdové místo: letiště Praha - Ruzyně Ubytování: Hotel Dům Apartmán Hostel a penzion Maximální počet účastníků: 10
Fotoexpediční rozcestník
Doprava: Zajistena
Stravování: Vlastni
Další informace telefon: 734483779
Při zrušení vaší účasti do 60 dní před konáním akce je storno poplatek 45 % z ceny akce, a poté 100 %. Pro případ nehody si zajistěte cestovní pojištění a pojištění storna ze strany účastníka.

Tato naše exotická fotografická expedice nás zavede do nejdivočejších koutů džungle na Sumatře, na aktivní sopky na Jávě a za krásami chrámů ostrova bohů Bali.

Budeme cestovat letadlem, lodí, pěšky, fotografovat život, přírodu, lidi, zvířata, makro.

Dosytosti si užijete exotickou lokaci na Bali, kde budeme fotografovat profesionální indonéskou fotomodelku.

Cesta povede komfortně pronajatým mikrobusem nebo jeepem na největší sopečnou kalderu světa jezero Toba, při jehož vzniku erupce pohnula zemskou osou. Na ostrově Samosir, v srdci Tobabatacké kultury se zúčastníme tradičních tanců, uslyšíme pověsti o tajemných megalitických židlích, poznáme unikátní architekturu a budeme fotit nejkrásnější západy slunce do jezera, kde rybáři na malých kánoích loví ryby v průzračně čisté vodě.

IndonésieIndonésieJáva

Z Medanu přeletíme na Jávu do centra Indonéského umění Yogjakarty. Sultánův palác Kraton s podzemní mešitou, Borobudur - největší budhistická stupa na světě a hinduistický komplex Prambanan jsou dechberoucí připomínky dávné slávy Indonésie. Nejen hlavní chrámové komplexy, ale i zapadlé rozpadající se malé chrámy v kontrastu tradičních vesniček, kam se turista nepodívá, nabízí ty opravdové chvíle spojení s historií. Vyfotit herce stínového divadla Wayang Kulit, jak dramaticky předvádí rozzlobeného Ardzunu z Ramajany chce trpělivost a cit pro moment.

IndonésieIndonésieIndonésie pobřeží

Východní Jáva je krajinou aktivních sopek, my navštívíme tři, ale každou jako z jiného světa. Sopka Merapi je připomínkou síly přírody a zkázy, dvakrát za posledních 10 let vybuchlá, krajina zvrásněná potoky nedávno zaschlé lávy, na uhel žárem spálené vraky aut a motorek, tisíce torz spálených stromů národního parku, to je Merapi - živoucí apokalypsa, ale také krásný výhled a naděje v očích místních lidí.

Druhá sopka Bromo, nabízí nepřekonatelný výhled až na moře a vrcholky mnoha dalších aktivních sopek. Na Bromu jste jako v jiném světě, mraky se válí pod vámi a v hledáčku fotoaparátu zaměřujete další kouřící vulkány. Do třetice sopka Ijen, která fascinuje a děsí, místní nosiči běhají nahoru a dolu se sto kilogramy síry, kterou chrlí hučící fumeroly Ijenu. Mezi sopkami projedeme kávové plantáže, vesničky, trhy a mnoho jiného co nabízí východní Jáva.

Jáva

Přejedeme luxusním mikrobusem, trajektem na ostrov bohů, Bali. Turisty opěvované Bali, ale skýtá mnohem víc než turisté objevili. Fotografování podmořského světa a obojživelné fotky na krásných plážích, dramatické útesy s tříštící se vodou. Týden bydlení v luxusní soukromé vile s bazénem v balinijském stylu a každý den výlety za fotografickými lahůdkami. Chrámy Uluwatu, Tanah Lot, focení obřadů, netopýří chrám, svolávání božstev posvátným tancem Kecak při západu slunce na útesech.

Na půl dne na tropické pláži pod stíny palem budeme mít k dispozici krásnou profesionální indonéskou fotomodelku v plavkách i v tradičním sarongu a zkusíme si práci fashion fotografa. Bali je proslulé luxusem lázeňství a kombinacemi designu, navštívíme nejluxusnější světová spa, kde působili světoví designéři a jejich práci je radost fotit. Podíváme se do Ubudu, centra umění na Bali obklopeného rýžovými políčky a dílnami na výrobu stříbra, batiky a navštívíme i dílny Balinijských umělců.

Menu tohoto zájezdu pro vás pečlivě připravil a vyladil Tomáš Ouhel (cestovatel a majitel cestovní kanceláře Sarawak), Štěpán Kotas (moderátor a fotograf žijící již mnoho let v Indonésii) a Martin Kamín (cestovatel a lektor). Jsme si jistí, že takto nabité výletové menu nasytí zkušené i nezkušené fotografy. 

JávaIndonésie

Poznámky k itineráři:

Fotografovat budeme také na těchto místech: Medan, Jakarta, Sibolangit, Berastagi, Samosir, Yohjakarta, Bromo, Ijin, Lovina, Ubud, Changu...

Doprava bude zajištěna pronajatými luxusními auty-minibusy s klimatizací a s řidičem. Ubytování bude, na dvoulůžkovém pokoji se sprchou, a na Bali v luxusní vile s bazénem. Každému klientovi dáme při příletu v Indonésii ušitý bavlněný spacáček (2x2m látky úplně zapínatelné zipem).

Ve většině hotýlků je v ceně snídaně. Všude jinde budeme společně obědvat a večeřet v restauracích a každý si hradí vlastní stravu. Náklady na jídlo/osoba/den jsou cca 50-200 Kč.

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu z Prahy a zpět se společností Air Emirates, letištní, palivové a odletové taxy, veškerou dopravu na místě, půjčovné motorek – benzin, ubytování, všechny vstupy do národních parků a ceny veškerých aktivit na místě, českého průvodce po celou dobu výletu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:
Stravu viz. výše, cestovní úrazové pojištění, vízum do Indonésie (platí se při příletu - 25USD), odletovou taxu v Jakartě (250 Kč).

Další důležité informace týkající se víz, očkování, správné výbavy a detailního itineráře poskytneme účastníků před odjezdem na našich předexpedičních setkáních.

Těší se na vás tým cestovní kanceláře Sarawak a FOTOEXPEDICE.CZ. All images © 2010 - 2011 Stephan Kotas
Registrace

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.